Historia

WEHRLE Umwelt GmbH powstała w 2002 roku jako spółka córka firmy WEHRLE-WERK AG, przejmując od innych jednostek organizacyjnych firmy matki działalność na polu ochrony środowiska.

Działalność firmy WEHRLE-WERK AG od jej założenia w roku 1860 ukierunkowana jest na obszary energetyki i ochrony środowiska.
2014

Firma E&P z Berlina zostaje partnerem technologicznym i dostawcą systemu deamonifikacji, który to WEHRLE Umwelt ma swojej ofercie pod nazwą handlową BIOMOX®.
Rozpoczęcie współpracy z CHEMITEC, Grecja; IEC - Interregional Energy Company Ltd., Białoruś; TEPSA, Kolumbia.

2013 Nawiązanie współpracy z turecką firmą GEZER Endüstri insaat San. ve Tic. A.S. 
Powstanie firmy WEHRLE do Brasil.
2009 Początek współpracy z E-SQUARE Environment & Engineering Co. Ltd.w Tajlandii.
2008 Kontynuacja działalności Wehrle Environmental Technology Changzhou Co.Ltd. na rynku chińskim pod nazwą JS WELLE w ramach umowy kooperacyjnej zawartej z WEHRLE Umwelt GmbH.
2006 Wprowadzenie technologii WLR (WEHRLE Loop Reaktor) w Chinach. Uruchomienie instalacji pilotażowej w Szanghaju.
2005 W wyniku współpracy z dwoma hiszpańskimi firmami powstaje TELWESA. Firma TRATAMIENTOS DE EFLUENTES LIQUIDOS WEHRLE UMWELT S.A. oferuje swoim klientom usługi w zakresie konserwacji, eksploatacji i serwisu na rynku hiszpańskim.
2004 Firma WEHRLE Umwelt GmbH otrzymuje od Celowego Związku Gospodarki Odpadami na składowisku Kahlenberg (Zweckverband Abfallbehandlung Kahlenberg ZAK) zlecenie na dostawę opartej o proces „BIOPERCOLAT®" instalacji do mechaniczno-biologicznego oczyszczania odpadów o przepustowości 100.000 ton/ rok.
2002 Powstanie firmy WEHRLE Environmental Technology (Changzhou) Co.Ltd. w Chinach w celu szybkiego wprowadzenia na rozwijający się chiński rynek ochrony środowiska proponowanych przez WEHRLE technologii.
W tym samym roku dział ochrony środowiska firmy WEHRLE-WERK AG zmienia status prawny na spółkę WEHRLE Umwelt GmbH.
2001 Nawiązanie współpracy z firmą OVIVE S.A.R.L, która zostaje przedstawicielem na rynku francuskim.
1999 Powstanie firmy WEHRLE Environmental z siedzibą w Witney, Wielka Brytania.
1997 Rozpoczęcie prac nad rozwojem procesu mechaniczno-biologicznej obróbki odpadów stałych.
1996 Dzięki rosnącemu zainteresowaniu technologiami ochrony środowiska, dział ochrony środowiska firmy WEHRLE-WERK AG zaczyna ekspandować na inne kraje Unii Europejskiej. Powstaje nowe przedstawicielstwo w Gijón (Hiszpania), którego celem ma być wejście na rynek oczyszczania wód odciekowych ze składowisk odpadów w Hiszpanii.
1994 Aby sprostać wymaganiom rynku dotyczących różnych modeli eksploatacyjnych oddawanych do użytku instalacji, powstaje samodzielna firma WEHRLE-WERK Pro Service GmbH.
1991 WEHRLE-WERK AG oddaje do użytku pierwszy na świecie bioreaktor membranowy dla oczyszczania płynnych odpadów specjalnych. We współpracy z uczelnią RWTH w Aachen, zgłaszane są dalsze patenty, dotyczące przede wszystkim doczyszczania ścieków (np. proces Biomembrat®-plus).
1987 Dzięki ścisłej współpracy z Uniwersytetem Stuttgart zgłoszono do opatentowania technologię biologicznego oczyszczania ścieków w zbiornikach ciśnieniowych w połączeniu z filtracją membranową (Proces Biomembrat®). Firma WEHRLE-WERK AG otrzymuje licencję na stosowanie tej technologii.
1982 Wyodrębnienie w ramach WEHRLE-WERK AG działu zajmującego się ochroną środowiska. W początkowym okresie działalność nowej spółki obejmuje głównie planowanie i rozruch przemysłowych instalacji oczyszczania ścieków na terenie Niemiec i Szwajcarii.
  Beginn Kooperation mit Enviroserve Sdn. Bhd., Malaysia.

Obecnie firma zatrudnia około 60 pracowników, z tego około 40 w Niemczech.